• Ortodonti, cerrahi, implant, diş beyazlatma, kanal tedavisi ve diş ile ilgili bütün sorunlarınızı mutluluğa çeviriyoruz.
  • Saray Cumhuriyet Mah.

    No : 34/B Pursaklar / ANKARA

  • Sabah 9:00 - Akşam 20:00

    Çalışma Saatleri

Ortodontik İmplantlarOrtodontik diş bozuklularında tedaviye yardımcı olarak kullanılan vida şeklinde mini implantlardır. Ortodontikimplantlar,implantoloji alanından daha çok ortodontik tedavide kullanılır. İmplantolog sadece ortodontistin istediği yere istenilen açıda vidalı diş yerleştirmekle sorumludur.

Uygulama

Herhangi bir cerrahi işlem yapılmaksızın istenilen yere uygun açıda ortodontikimplant vidalanır. Yay ya da ortodontik lastik yerleştirilmesine uygun olarak hazırlanmış vidalı diş kafa kısmı dışarıda bırakılır. (kemiğe tam gömülmez) Ortodontik açıdan düzeltilmek istenen diş bir yay ya da lastik aracılığı ile vidalı dişe bağlanır. Ortodontikimplant sayesinde diş telleri ve braketle düzeltilmesi mümkün olmayan dişler istenildiği yönde kuvvetle çekilmiş olurlar.

Süre

Bilgi, beceri, tecrübe veTeknolojik olaraklarla tamamen dişsiz ağızlara dahi bir günde tüm vidalı dişlerin (12-14 implantı) uygulayabilmekteyiz. Bazı durumlarda özellikle de hastaların konforu açısından cerrahi uygulama birkaç seansa bölünebilir. Vakaya göre değişmekle beraber 1 implantı cerrahi olarak uygulama süremiz genlde 15 dk. dır. Standart implant uygulamasında İmplantların üzerine diş protezi yapmak için cerrahi aşamayı müteakip alt çenede 2-3 ay üst çenede 3-5 ay beklenmesi gerekir. Bunun sebebi vidalı dişler ile çene kemiği arasında sağlıklı bir kemik dokusu oluşumunun zorunlu olarak beklenmesidir. Yeterli süre geçtikten sonra protez aşamasında, vidalı dişlerin üzeri açılıp ölçüleri alınır. 2-3 seansta ve yaklaşık 1 haftada implant üstü protez yapılarak tedavi tamamlanır.Özel Saray Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği.