• Ortodonti, cerrahi, implant, diş beyazlatma, kanal tedavisi ve diş ile ilgili bütün sorunlarınızı mutluluğa çeviriyoruz.
  • Saray Cumhuriyet Mah.

    No : 34/B Pursaklar / ANKARA

  • Sabah 9:00 - Akşam 20:00

    Çalışma Saatleri

Zirkonyum Altyapılı PorselenÜç boyutlu tarama ve tasarım teknolojileri

Zirkonyum altyapılınız ağız içi ölçü alındıktan sonra özel üç boyutlu tarayıcılarda taranmakdır. Bu tarama işlemi sonrasında ağız ve çene bilgilerinizin datası özel tasarım programına aktarılmakta ve bu uygulama üzerinden zirkonyum altyapınız tasarlanmaktadır. Tüm bu işlemler sayesinde her hangi bir kritik prosedür atlanmadan yapım süresi kısalmakta ve sizin ağzınıza çok daha uygun ve estetik tasarımlar yapılabilmektedir.

Uygulama Alanları

Diş hekimliğinde sabit protez (tek kaplama, köprü) gereken hemen her vakada uygulanabilir.

Bazı ters ve çok yüksek kuvvetlerin geldiği arka gruptaki uzun köprülerde, metal altyapılı kaplama zirkon göre tercih edilebilir.

Zirkonyum altyapılı porselen kaplama estetik tedavisi öncesi dikkat edilmesi gerekenler

Gülüşünüzü ve dişlerinizi sizin için en ideal hale getirmek en mükemmel dişlere sahip olmak anlamına gelmeyecektir. Nasıl her elbise üzerinize istediğiniz şekilde uymuyorsa her estetik diş görünüşü de size tam olarak uymayabilir.

1.Ağız, diş ve diş eti yapınız tüm estetik tedavi alternatiflerine ve estetik gülüş dizaynlarına uygun olmayabilir. 2.Eğer tüm dişlerinize estetik uygulatmıyorsanız estetik yapılan dişler diğer dişlerinizle uyumsuz bir hale gelebilir.

Dikkat edilmesi gerekenler

Beklentilerinizi ve yapılabilirlikleri rahatlıkla hekiminizle konuşabileceğiniz bir diyalog yaratın.

Diş hekiminize beklentilerinizi somut olarak anlatın, somut örneklerden yararlanabilir, görsel araçlara başvurabilirsiniz.

Hekiminizin neyi yapabileceğini, ağzınızın nelere olanak verdiğini dikkatli bir şekilde dinleyin. Beklentinlerinizle yapılabilirlikler tam örtüşmeyebilir. Hekiminizin yapılabilirlikleri somut örneklerle anlatmasını talep edin.

Dişleriniz üzerinden konuşurken, diş etilerini ihmal etmeyin. Diş ve diş etlerinin uyumu gülüş estetiğinde önemli bir faktördür.

Yeni yapılacak dişlerin renk seçimi önemli bir aşamadır. Diğer dişlerinizle uyum ve doğallık faktörlerini göz önünde bulundurun. Yapılacak çok güzel dişler yeterince doğal olmadığı taktirde çok estetik olsalar da ilerleyen aylarda sizi tatmin etmemeye başlayabilir.

Hekimle yapılması gereken noktasında ortak bir seçenekte anlaştığınız taktirde, soyut hiç bir şey kalmamasına gayret edin. Mutabakatınızın yazılı olmasında fayda var.
Özel Saray Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği.